DİNO GIDA ile Tanışın

FMCG sektöründe, yurtiçi ve global pazarda lider konumda olan markaların distribütörlüğünü Manisa, İzmir, ve Muğla’daki şubelerimizden sürdürmekteyiz. Firmamız bünyesinde 110 personel, 90 araçlık filosu ve 30 yılı aşkın iş tecrübesi ve deneyimi ile yaklaşık 4500 bayiye hizmet vermektedir. Güçlü rekabet ortamında dahi sürdürülebilir büyümeyi, uygun pazarlama stratejilerini sorumlu olduğumuz pazara entegre etmeyi hedefleyen bir firma olarak gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ile a iş kollarımız olan Gıda, İçecek ve Tütün Mamüllerinin satış ve pazarlama faaliyetlerine ek olarak inşaat ve tarım sektöründe de istihdam yaratmaktayız.


Tarihçemiz


Ticari hayatına, 1984 yılında Sevilen Şarapları bayiliği ile adım atan şirketimiz Pepsi, Fruko, Tamek ve Hayat su markalarının bayiliklerini Manisa ve ilçelerinde sürdürmüştür. Aldığımız stratejik kararlar doğrultusunda tüm satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüttüğümüz bu markaların bayilikleri pazarda lider konumda iken devredilmiştir.

Değerli iş ortaklarımızdan Efes Pilsen ile tanışmamız 1988 yılında başladığımız Manisa Bölge bayiliği ile gerçekleşmiştir. 1994 yılında Manisa Merkez ve Saruhanlı bölgelerinde başladığımız Philip Morris SA distribütörlüğümüzü, 1998 ve 2013 yıllarında genişleyen bölgelerimiz ve tecrübeli satış ekiplerimiz ile halen Manisa ve Gaziemir merkezlerimizden yürütmekteyiz.

1997 yılında ilk kez şirketimiz tarafından yaptırılan satış programı ile el terminali ve barkodlu ön satış sistemine geçilmiştir. Daha sonrasında birçok yerli firmanın kullanır hale geldiği bu sistem Doğu Avrupa ülkelerindeki operasyonlarda da kullanılmıştır. Aynı zamanda Dino grubu çatısı altında 2004 yılında kurduğumuz Bermer Alkollü içecekler Ltd. Şti. isimli şirketimiz bünyesinde Efes Pazarlama ve Dağıtım A.Ş’nin 2006 yılından itibaren Karabağlar Distribütörü olarak dağıtım faaliyetlerini sürdürmekteyiz.

Bayilik kanadındaki gelişimimiz 2013 yılı Muğla/ Milas Bayiliği ile başlayıp 2015 İzmir/ Urla ve 2017 yılında İzmir/ Torbalı bölgelerindeki bayiliklerin bünyemize katılması ile faaliyetlerimize devam etmekteyizKronoloji:

• Manisa/ Merkez : 1984 Sevilen Şarapları Bayiliği (1983-2015)
• Manisa/ Merkez: Pepsi, Fruko, Tamek, Hayat su Bölge Bayiliği (1985-2001)
• Manisa/ Merkez: Efes Pilsen Bölge Bayiliği
• Manisa/ Merkez: PMSA Distribütörlüğü
• Manisa/ Merkez, İzmir/ Gaziemir : Efe Rakı Bölge Bayiliği (2004-2009)
• İzmir/ Karabağlar: Efes Pilsen Distribütörlüğü
• Muğla/ Milas: Efes Pilsen Bayiliği
• İzmir: 782 İnşaat Şirketi Kuruluşu (2015)
• İzmir/ Urla: Efes Pilsen Bayiliği
• İzmir/ Torbalı: Efes Pilsen Bayiliği
• İzmir: Efes İzmir Arpa Posası (2017)Kalite Politikamız


Kuruluşumuz itibariyle, tüm dağıtım, satış ve pazarlama faaliyetlerimizi, ulusal ve uluslararası yasa ve mevzuatlara uygun şekilde; müşteri memnuniyetini üst seviyede tutarak, şirketin sürdürülebilir büyümesini esas alan temel ilkelerimiz çerçevesinde sürdürmekteyiz.